sobota, 5 sierpnia 2017

[MONTHLY DISCOVERY OF JULY] aka movies

Hej! Witam wszystkich, którzy teraz czytają tego posta. Już na wstępnie chcę wam powiedzieć, że jestem wdzięczna nawet za każde wasze wyświetlenie, a komentarz to już w ogóle wywołuje u mnie ogromny uśmiech na twarzy, więc dziękuję!
Skoro na blogu liczba wyświetleń rośnie (ekhm obserwatorów nadal nie bardzo) pomyślałam, że warto byłoby tu wprowadzić jakąś luźną serię. Pierwszym co przyszło mi do głowy było zorganizowanie czegoś w rodzaju podsumowania każdego miesiąca, a skoro ulubieńce cieszą się tak dużą popularnością, to dlaczego by nie spróbować. Oczywiście nie będzie to zwykła lista rzeczy, które ostatnio wpadły mi w oko, ale jedno z odkryć, którego dokonałam i o którym chciałabym Wam opowiedzieć. Będą to rzeczy, w tym oczywiście kosmetyki, różności związane ze sztuką, fotografią, malarstwem itp., wydarzenia, miejsca i wiele innych, cokolwiek przyjdzie mi do głowy w danym miesiącu. Co o tym myślicie?
To tyle z ogłoszeń parafialnych na dziś, zaczynajmy!
Hello! Welcome to everyone who reads this blog post. From the very beginning I want to tell you that I am grateful for every display not talking about comments, because they especially make a huge smile on my face. Thank you!
Because the number of views is increasing on my blog (ekhm followers still not really) I thought that it would be a good idea to create some kind of open-ended serie. First thing that came to my mind was organising something like summary of every month. Favourites are very popular these days so why I shouldn't try with them? It won't be a normal list of things that I enjoy using, of course, but one of my discoveries that I made and want to tell you about. There would be things, for example make-up (obviously), stuff connected with art, photography, painting etc., events, places and much more, whatever will come to my mind in a particulat month. What do you think?
That's all from announcments for today, let's start!

Tytuł mojego odkrycia miesiąca w lipcu zdobyły filmy. Pewnie teraz wiele z Was myśli, jak bardzo jest to banalne i niekreatywne. Aniela, przecież oglądasz filmy od zawsze! Prawda jest taka, że nie do końca. Jak byłam małym dzieckiem to oczywiście, że tak. Z rodzicami, koleżankami, w przedszkolu i podstawówce obejrzałam tone bajek i projektów Disney'a, jednak teraz nie o to mi chodzi. Dokładniej - zawsze byłam typem człowieka kochającego seriale, przeglądającego Netflix'a godzinami i pochłaniającego odcinki dniami i nocami. Ostatnio jakoś, w sumie nie wiem czemu, postanowiłam, że dam szanse filmom, chociaż zawsze nie byłam do nich przekonana. Serio, może wydaje się to dziwne, ale ja po prostu nie lubiłam ich oglądać. Robiłam to tylko okazjonalnie albo wcale. Nawet nie wiecie jak bardzo teraz tego żałuję! Za sprawą mojej koleżanki przerzuciłam się na filmy już na początku lipca i teraz pochłaniam je nałogowo [btw FILMWEB to najlepsza strona na świecie, polecam z całego serca!!]
I give the name of my monthly discovery of July to movies. I guess that many of you thinks now how  banal and not creative it is. Aniela, it's obvious that you watch movies for ages! The truth is that bot really. When I was a little kid I was watching films, of course. With my parents, friends, in the kindergarden and primary school I watched tones of fairytales and Disney's projects, but that's not what I mean. To be more specific - I have always been a type of person who loves series, look through Netflix for hours and watch episodes for day and nights. Recently, I don't know why actually, I have dacided to give movies a chance, even though I wasn't convinced to them. I used to watch them only occasionally or never. You can't even imagine how I regret it now! My friend encouraged me to watch films on the beginning of July and now I am doing that habitualy [btw FILMWEB is the best website in the world, I recommend it with my whole heart!!]

Nie wiem, czy chodziło po prostu o samą czynność oglądania czy o tytuły, na które na samym początku mojego 'powrotu' do niej. W każdym razie, o to te, po które ostatnio sięgnęłam i której musicie zobaczyć:
I don't know if it was just because of the activity which is watching or movies, that I have decided to watch on the very beginning of my 'returning' to them. Anyway, there are those seen by me recently. You just have to watch them!:

Podobny obraz
1. 3096 dni / 3096 days
Nie wiem nawet od czego zacząć, aby przybliżyć Wam tą niezywkłą historię Natashy Kampush, dziewczyny mieszkającej w Austrii, która w wieku 10 lat zostaje porwana przez psychopatycznego, dorosłego mężczyznę, który więzi ją 8 lat, czyli tytułowe 3096 dni. Jeżeli szukacie filmu, o którym potem myśli się przez co najmniej tydzień to polecam!
I have no idea how to start to introduce you a wonderful story of Natasha Kampush, a girl who lives in Austria and is being kidnapped at the age of 10 by a psychopatic, adult man who trap her for 8 years (3096 days). If you are looking for a movie about which you can't stop thinking for at least a wrek that I recommend you this one!Znaleziony obraz2. Dziewczyna z Portretu / The Danish Girl
Niezwykle cudowna, wzruszająca historia mężczyzny, który jest pierwszą osobą podejmującą się próby zmiany płci. Nie powinnam wam raczej zdradzać niczego więcej. Po prostu przygotujcie się na hektolitry łez i oglądajcie, bo z takim talentem aktorskim jaki ma Eddie Redmayne i z tak niesamowitą historią chyba nigdy się jeszcze nie spotkałam.
Amazing, touching story of a man, who decides to change his sex as a first ever person who want to do that. I shouldn't probably tell you anything more about it. Just prepare for hectolitres of tears and go watch it, bacause with such a talented actor as Eddie Redmayne and wonderful story like that I have naver met before.3. Aż do kości / To the bone
Znaleziony obrazPrawdopodobnie każdy z Was tutaj zna Lily Collins i wie jak perfekcyjnie potrafi wejść rolę. W tym filmie wciela się w Ellen, anorektyczkę próbującą wyjść z choroby. Aż ciężko było mi uwierzyć, że tak bardzo mogła się poświęcić, schudnąć tak dużo, żeby dać jak najbardziej wiarygodny odbiór. Co do samej produkcji - uwielbiam taką tematykę, która daje dużo do myślenia, zwłaszcza nastolatkom, więc polecam!
Probably everyone here knows Lily Collins and how perfectly she can get into character. In this movie she plays Ellen, anorexic girl who is trying to recover. For me it was hard to believe, that Lily was able to dedicate herself to this production so much that she lost a lot of weight to give us the most reliable figure. Talking about the movie - I love this matter, which is seen as striking, especially by teenagers, so I recommend to watch it!Koniecznie dajcie mi znać, co sądzicie o każdym z tych filmów, jeśli któryś już znacie. Jeszcze raz dziękuję wam, że tu jesteście, do zobaczenia!
Make sure to tell me what you think about those movies if you know any. Once again hanks a lot for being here, see you! 
aniela x

1 komentarz:

  1. Nie oglądałam żadnego z tych filmów, ale chętnie obejrzę :)

    londonkidx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń